
1. Почніть з 10-хвилинних пробіжок або спортивної ходьби. Це правило підходить для тих, хто не займається регулярними фізичними вправами. Різке напруження може мати негативний вплив на серце.
2. Розминайтеся і розтягуйтеся. Зігрівайте м'язи перед тренуванням, розтягуйтеся після. Це дозволить вам уникнути травми.
3. Доведіть тривалість пробіжки до 40 хвилин. Спалювання жиру починається після 30 хвилин безперервної роботи м'язів. До цього витрачаються запаси АТФ (нуклеотид, універсальне джерело енергії) і глікогену в печінці.
4. Бігайте якомога частіше. 3-4 рази на тиждень - ідеальний варіант. Кожне пропущене тренування - крок назад.
5. Правильне бігове взуття - те, яке вам підходить. Навколо цього найважливішого предмета екіпіровки бігуна йдуть запеклі баталії. Знаменитий англійський легкоатлет Гордон Пірі, автор книги «Бігай швидко і без травм» вважає, що плоске взуття без надмірностей краще від сучасних «крутих» кросівок, які не дозволяють приземлятися на п'яту.
6. Бігайте природно. Існує безліч складних технік бігу, призначених для спортсменів. Ви не збираєтеся виступати на змаганнях, тому ефективність бігу значення для вас не має. Бігайте так, як вам підказує організм, адже біг - природний вид пересування.
7. Дихайте. Вдих через ніс, видих через рот. Темп вашого бігу повинен бути таким, щоби ви могли підтримувати бесіду.
8. Частота серцевих скорочень. Щоби тренування були результативними, ЧСС повинен укладатися в цільову зону. Її межі обчислюються так: від 220 відніміть вік і помножте на 0,6 (нижня межа), а потім на 0,8 (верхня межа). Якщо вам 40 років, вашою цільової зоною стане частота пульсу в межах 108-144 ударів на хвилину.